Branş Dersleri

...
Müzik

Çocuklar müziğe karşı duyarlıdırlar. Küçük yaşlardan itibaren müzik bilgisiyle beslenirlerse büyüdükleri zaman müzik sanatçısı olmasalar da müzik bilgisine ve kültürüne sahip bireyler olacaklardır. Bu doğrultuda haftada belli başlı zaman dilimlerinde müzik öğretmenimiz ve piyano eşliğinde şarkılar öğreniyor dans ediyor ve ritim çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

...
Yabancı Dil

Çocuklarımızın öğrenme kabiliyetlerinin en yüksek olduğu küçük yaşlarda yabancı dil eğitimi ile tanışmaları sonraki dönemlerde devam edecek olan İngilizce eğitimine çok faydalı bir altyapı sağlayacaktır. Bu sebeple çocuklarımız anaokulumuzda her gün dikkat sürelerine göre İngilizce öğretmenimiz eşliğinde İngilizce kelimeler ve şarkılar öğrenirler.

...
Drama

Çocuklarımızın büyük bir hevesle katıldıkları ve eğlenirken öğrendikleri yaratıcı drama çalışmalarının etkili bir şekilde gerçekleşmesinde çocuk gelişiminde uzman öğretmenlerimiz önemli bir role sahiptir.

...
Satranç

Satranç oynayan çocukların zihinsel becerileri ve zekaları gelişir. Satranç, kazandığında alçak gönüllü olmayı ve yenildiğinde vazgeçmemeyi öğretir. Satranç, erken yaşta da kolaylıkla öğrenilebilen eğlenceli bir oyun olarak çocuklar için önemli bir etkinliktir.

...
Geziler

Dönem içerisinde çeşitli doğa ve kültür gezileriyle, çocuklarımızı yaşadıkları dünyayla buluşturarak onlara keyifli, bilgilendirici, faydalı etkinlikler düzenliyoruz.

...
Sanat Akademisi

Müzik, drama, resim, halk oyunları, dans, el sanatları gibi pek çok dalda çocuklarımıza sanatı tanıtıyor ve kendi esin kaynaklarını/yeteneklerini keşfetmelerine imkanlar sunuyoruz.

...
Farklı Kültürler Çalışması

Çocuklarımızın yaşadıkları dünyayı ve farklı toplumları tanımaları amacıyla gerçekleştirilen eğitim etkinliklerinde, empati yetenekleri geliştiriliyor ve geniş bir bakış açısı kazandırılıyor.

...
Spor Akademisi

Çocuklarımızın kuvvet ve dayanıklılığını artırmak, kemik gelişimlerine katkı sağlamak, ve kilo kontrolü sağlamak amaçlı gerçekleştirilen sportif aktivitelerle eğlenceli bir şekilde zaman geçirmeleri sağlanır.

...
Rehberlik Çalışmaları

Akademik Anaokulu olarak Rehberlik çalışmalarımızın temel amacı veli ve öğretmenlerle yakın bir işbirliği kurarak, çocuklarımızın olumlu öğrenme deneyimleri yaşamalarına ve sosyal yapıya uyum sağlamalarına katkıda bulunuyoruz. Her Çocuk Özeldir düşüncesiyle yavrularımızın duygusal, psiko-sosyal ve bilişsel gelişiminin izlenmesi, kimlik ve kişilik gelişiminin desteklenmesini ve sosyal becerilerinin gelişmesi yönünde çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

...
Zeka ve Akıl Oyunları

Anaokulu dönemi bir çocuğun beyin gelişiminin en yoğun yaşandığı evredir. Yaşamın ilk altı yılını kapsayan dönemde zihin gelişimi çocuğun dil, motor, bilişsel, duyusal ve sosyal gelişimi için güçlü bir altyapı oluşturur. Bu altyapıyı daha sağlam hale getirmek için çocuklarımıza çeşitli akıl ve zeka oyunları etkinlikleri gerçekleştiriyoruz.

...
Kütüphane Etkinlikleri

Öğrenme ve gelişme merkezi olarak programladığımız kütüphane etkinliklerimizde çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırıyoruz. Çocuklar kütüphane etkinliklerimizde okumayı, araştırmayı ve öğrenmeyi öğrenerek gelişimlerini olumlu yönünde artırırlar.

...
Stem Eğitimi

Anaokulumuzda uyguladığımız Stem eğitim modeliyle çocuklarımızın, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik disiplinlerinde çok yönlü bir gelişim gerçekleştirmelerini hedefliyoruz. Farklı Stem eğitimi ile çocuklarımızın okul öncesi ve ikinci çocukluk dönemlerinde zihinsel-düşünsel ve pratik zeka yetilerini güçlendiriyoruz.

...
Fen ve Doğa Etkinlikleri

Anaokulu döneminde Fen ve doğa etkinlikleri çocuklar için önemli bir etkinliktir. Çocukların günlük hayatta karşılaştıkları yağmur, kar, rüzgar, bitki yetiştirme gibi doğa olaylarını, anlayıp kavrayabilmesi için yapılan bir etkinliktir. Bu etkinlikler ile birlikte çocuklar yaşamda gözlemlenen olayları, mevsim döngülerini, doğadaki davranışları, neden- sonuç ilişkilerini, olaylar arasındaki bağları daha kolay bir şekilde öğrenirler. Bu etkinlik ve deneyleri eğlenceli bir hale getirerek çocuklarımıza yaşadıkları dünyayı anlamalarına yardımcı oluyoruz.

...
Mental Aritmetik

Uzman Öğretmenlerimiz tarafından doğru bir şekilde profesyonelce gerçekleştirdiğimiz aritmetik tekniği ile çocuklarımızın zeka gelişimini üst seviyelere taşımalarına katkı sağlıyoruz. Aynı zamanda çocuklarımızın dikkat dağınıklığını yok etmeye, özgüven oluşturmalarına, pratik, çabuk ve etkili bir şekilde karar verebilmelerine olanak tanıyan etkinliklerimizle kalıcı bir beceri kazandırıyoruz.

bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej